מטפל זוגי

טיפול זוגי ומשפחתי

תוכן [ הסתר ]

כלפי חוץ, אתם מעמידים פנים שהכל בסדר. היחסים ביניכם טובים, הילדים גדלים בקצב מעורר התפעלות והאווירה בבית חמה. אולם, מאחורי החיוך מסתתרת אמת כואבת: המשפחה שלכם אינה מתנהלת כפי שאתם רוצים, והיבטים רבים בה דורשים שיפור. אל דאגה: קיימות כיום מסגרות רבות של טיפול זוגי ומשפחתי, המניבות תוצאות חיוביות ביותר.

הסטטיסטיקה העגומה מתנוססת מעליכם תמיד. כל זוג שלישי מתגרש, כולל כאלה שנהנו מיחסים מופלאים בעבר הלא כל כך רחוק. בנוסף, ילדים רבים מרגישים מרירות וכעס כלפי ההורים, דבר שפוגע בהתפתחות שלהם. מה עושים כדי למנוע לספינה לטבוע? הנה מספר אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם.

לזוגות אשר גבה ביניהם הר: ייעוץ לזוגות

ההתייחסות הראשונה שלנו בנושא טיפול זוגי ומשפחתי תהיה לחלק הראשון בביטוי- היחסים ביניכם. אחרי הכל, האהבה כבר אינה כפי שהייתה, הריבים הרועשים מחליפים את השיחות השקטות ותמיד יש הרגשת מרירות בבית. כל יועץ או יועצת זוגית ישמח לשמוע על הבעיות המשותפות ביחסים ההדדיים, ודרך גילוי הלב של כל צד יציע דרכים לפיתרון.

בהרבה מקרים, לא מספיק לשמוע עצות, אלא נדרש ליישם אותן הלכה למעשה. אימון זוגי הוא המסגרת בה מתבצע הדבר. אדם מוסמך יישב מול בני הזוג ויציע להם טכניקות לשיפור התקשורת ביניהם, להתמודדות עם משברים, לשליטה בכעסים וכן הלאה. הדגש פה הוא על עבודה של בני הזוג בין המפגשים ובמהלכם, ולצורך זה מתבצעות סימולציות מגוונות.

ומה אם התוצאות ממאנות לבוא?

כל אלה לא עוזרים? גירושין הם לא בהכרח הפיתרון. טיפול זוגי ומשפחתי מתייחס רבות גם לרגע שבו שוכחים מדוע הייתה אהבה פעם וזוכרים רק את הכעס הנוכחי. יועץ נישואין צריך להיות התחנה האחרונה של כל בני זוג אשר המילה "גט" נשמעה לפחות פעם אחת מעל שולחן ארוחת הערב שלהם.

המדובר הוא בצורה מסויימת של ייעוץ זוגי ומשפחתי, אשר באה לידי ביטוי כשהמצב כבר נראה אבוד. במהלך הפגישות, הנערכות באמצעות אדם מנוסה בתחום, מביע כל אחד מהצדדים את הבעיות, הכעסים, הלחצים והמשברים עימן הוא מתמודד. הדגש הוא על שיפוט אובייקטיבי ככל הניתן של הנעשה, עם ניסיון להוציא את הרגשות מהמשוואה.

החלק השני בכל טיפול זוגי ומשפחתי: המשפחה

כמעט בכל המקרים, לא ניתן לעבור טיפול זוגי ומשפחתי מבלי להתייחס לילדים. אחרי הכל, כל פעולה שעוברת על בני הזוג קשורה במידה זו או אחרת לילדים, ועשוייה להשפיע עליהם למשך שנים רבות. טיפול משפחתי הוא כזה שכולל גם את הילדים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך הפתיחות והבעת הרגשות.

כאשר כל המשפחה יושבת יחדיו, ובתיווכו של אדם הבקיא בהיבטים הפסיכולוגיים והרגשיים של הקשר המשפחתי, דברים מתחילים לצוץ. בעיות התנהגותיות, הענקה לילדים, יחסים בתוך המשפחה, כעסים. לא פעם, טיפול מסוג זה ייעשה כאשר אחד מבני המשפחה מתחיל להתנהג באופן חריג, כפועל יוצא של מתחים אשר קיימים בבית.

כך נעלמים הגבולות בין זוגיות למשפחה

עד עכשיו דיברנו על זוגיות ומשפחה. לא צריך להיות גאון סטטיסטי כדי להבין שישנו קשר ישיר ביניהם- כל בעיה בזוגיות משפיעה על היחסים במשפחה כולה, ולהיפך. כתוצאה מכך, ההמלצה הברורה היא לבחור טיפול זוגי ומשפחתי אשר יתבונן על שני הצדדים שבמשוואה במידה שווה וינסה למנף אותם. אתם מבינים, כשהזוגיות נוסקת לגבהים חדשים, גם הילדים יוצאים נשכרים.


מטפל זוגי