מטפל זוגי

מידע נוסף על ייעוץ זוגי:

ייעוץ זוגי

תוכן [ הסתר ]

חיים בזוגיות בעולם המודרני הם משימה לא פשוטה. הגירויים החיצוניים אשר עומדים בפני שני בני הזוג והלחצים הסביבתיים הופכים את החיים בזוגיות לקשים עוד יותר. זוגיות בריאה היא כזאת אשר מעודדת נתינה וקבלה הדדית של שני בני הזוג - לא דבר פשוט בימינו. בעזרת ייעוץ זוגי, זוהי מטרה ניתנת להשגה.

על התא המשפחתי להעניק סביבה בטוחה, תומכת ומעודדת בעבור בני הזוג ושאר בני הבית. פניה אל איש מקצוע מעניקה לבני הזוג אפשרות לבניית מערכת תקשורת פתוחה וכנה ולבחון את הקשיים בסביבה בטוחה.

פעמים רבות פולשים לחצים מתחומי הקריירה והמשפחה המורחבת אל הזוגיות ויוצרים מתחים ובעיות בין בני הזוג. ישנם בני זוג אשר כה שקועים בקריירה ובבניית דימוי עצמי עד שהם שוכחים להשקיע זמן ואנרגיה בטיפוח הזוגיות.

מצבים בהם הזוגיות אינה מספקת את הצרכים הרגשיים של בני הזוג היא זוגיות אשר צפויה למעוד אל בגידות של בני הזוג והתפרקות. בני זוג רבים פונים אל ייעוץ זוגי בעקבות בגידה סדרתית או בגידה חד פעמית.

יועץ זוגי מסייע לבני הזוג לבחון את היחסים ביניהם ואת הקשר היומיומי ביניהם. במהלך הטיפול ניתן לזהות כי הגורם אשר הביא לבגידה הוא אינו חד צדדי וכי הזנחת הזוגיות על ידי שני בני הזוג היא הגורם לכך. הבגידה היא למעשה רק סממן של בעיה אשר ניתן לטפל בה לפתור אותה לרוב בדרכים קלות בצורה מפתיעה.

הדרך לבחירת מטפל זוגי

תהליך בחירת מטפל זוגי הוא תהליך לא פשוט היות ורוב האנשים אשר פונים אל טיפול זוגי או טיפול משפחתי מעדיפים לשמור על חשאיות. אדם אשר מחפש המלצה על יועץ זוגי לא יפנה אל חבריו ובני משפחתו בבקשת המלצות.

יחד עם זאת, ניתן להתרשם ולבחון מטפלים רבים אשר מתמחים במתן ייעוץ זוגי באתרי האינטרנט השונים שעוסקים בתחום. במקרים בהם לאחר כמה פגישות בני הזוג אינם מרוצים מהאינטראקציה אשר נוצרה עם המטפל, ניתן להחליפו באחר.

קיימים מטפלים זוגיים בעלי הכשרות מקצועיות שונות. פסיכולוגים אשר עוסקים בתחום מסוגלים להעניק גם טיפול נפשי וסיוע בפתירת בעיות אישיות לבני הזוג. במקרים בהם ישנן בעיות דימוי עצמי, קנאה, חרדות, מצבי רוח או כל בעיה אישית אחרת כדאי לפנות אפילו לפסיכולוג. הבחירה לקבל ייעוץ זוגי אצל פסיכולוג תסייע בבניית מערך תקשורת תקין בין בני הזוג, ופתירת בעיות יסודיות בתוך הקשר הזוגי.

בעיות זוגיות נפוצות אשר מצריכות טיפול

זוגות נוהגים לפנות לקבלת טיפול זוגי בזמנים משתנים ובעקבות מצבים שונים. חשוב לפנות בשלבים מוקדמים של היווצרות הבעיות. פנייה מוקדמת מעניקה סיכויים טובים יותר להצלחת הטיפול ושיקום הזוגיות.

אחוז הזוגות המתגרשים בעולם המודרני נמצא במגמת עלייה תמידית. פנייה אל ייעוץ זוגי עשויה לסייע לבני הזוג בהצלת הזוגיות ושמירה על שלמותו של התא המשפחתי בעבור הילדים – כמו גם התחמקות מספרי הסטטיסטיקה.

בעיות נפוצות אשר מביאות זוגות אל ייעוץ זוגי הן בגידות, בעיות אמון, בעיות כלכליות במשפחה, הצטרפות ילד חדש למשפחה, פטירת הורה, קושי בקיום יחסים אינטימיים, נתקים רגשיים, מריבות מתמשכות ועוד. ישנם זוגות אשר מגיעים אל הטיפול בשלב הסופי בו הם למעשה כבר קבלו החלטה על פירוק התא המשפחתי. זוגות אלו מבקשים את עזרתו של המטפל בהתמודדות עם תהליך הפרידה בעבור בני הזוג והילדים.


מטפל זוגי