מטפל זוגי

מידע נוסף על מהו טיפול זוגי:

מהו טיפול זוגי?

תוכן [ הסתר ]

מערכות יחסים הן מערכות אשר דורשות תחזוקה שוטפת והשקעה מצד שני בני הזוג. מחקרים רבים מראים כי ישנה עליה מתמדת בכמות הזוגות המתגרשים בישראל ובכל העולם המערבי. פנייה לקבלת טיפול זוגי עשויה לסייע לבני הזוג בתחזוק מערכת היחסים, בניית ערוצי תקשורת והקמת מערכת זוגית שתעניק סביבה תומכת ואוהבת לשני בני הזוג.

זוגות רבים מגיעים לקבלת טיפול זוגי ומשפחתי בשלבים מאוחרים בהם הפערים בין בני הזוג כבר עמוקים ומערכת היחסים פגועה והרוסה. גם מצבים בהם מתרחשת בגידה של אחד מבני הזוג או יחסי אלימות מילולית בין בני הזוג ניתנים לגישור באמצעות טיפול. בעבור זוגות אשר חוששים לפנות לטיפול בשל סטיגמות חשוב להדגיש כי המטפל מחויב לסודיות מוחלטת ואינו רשאי לחשוף את פרטי בני הזוג.

מתי כדאי לגשת לקבלת טיפול?

מערכת זוגית יציבה היא מערכת אשר מעניקה ביטחון ותמיכה לשני בני הזוג. לעתים ישנם מצבים בהם אחד מבני הזוג אינו מרוצה מהמערכת הזוגית ואילו בן הזוג השני מרוצה לחלוטין. מצב שכזה עלול לסכן את הזוגיות בטווח הארוך, וליצור הדחקה וצבירת כעסים בקרב בני הזוג.

טיפול זוגי יוכל לסייע לבני הזוג לגשר על הפערים ולהעניק סביבה בטוחה בה יוכלו בני הזוג לשוחח בחופשיות על רגשות, ציפיות הדדיות וקשיים. טיפול זוגי דורש מחויבות ומעורבות של שני בני הזוג בתהליך, ולכן מצבים בהם אחד מבני הזוג מתנגד לטיפול או אינו משתף פעולה עשויים להקשות על הטיפול.

במהלך הטיפול מתבקשים שני בני הזוג לחשוף פרטים אינטימיים, וחשוב להיות מודעים לכך. יהיו טיפולים בהם ייחשפו ויטופלו סוגיות רגישות ויעלו לדיון נושאים מורכבים. הצלחת הטיפול כרוכה בפתיחות מרבית של שני בני הזוג ונכונות לשנות, להשתנות וללמוד לקבל את החסרונות והתכונות השליליות של בן הזוג.

הכשרה של מטפל זוגי

לא קיימת הגדרה אחת אשר קובעת מהי ההכשרה הנדרשת בכדי להיות מטפל זוגי. זוגות אשר מעוניינים לקבל טיפול פסיכולוגי זוגי יפנו אל פסיכולוג זוגי אשר מתמחה בתחום. הפנייה לפסיכולוג מאפשרת התמודדות וטיפול בבעיות אישיות של בני הזוג אשר משפיעות על הזוגיות. קיימים גם עובדים סוציאליים, מאמנים ואנשי חינוך שמספקים שירותי יעוץ זוגי.

בחירת מטפל זוגי היא בחירה אשר יש לבצע יחדיו. חשוב לבחור מטפל ששני בני הזוג חשים בנוח במחיצתו. בחירה חד צדדית של מטפל או התעקשות בבחירת מטפל מסוים למרות התנגדות של בן הזוג עלולה לפגוע בתוצאות הטיפול.

מצא מטפלים זוגיים ומשפחתיים - zap דפי זהב

חשוב להתייחס בתהליך בחירת המטפל גם אל המחיר. טיפול זוגי לרוב מתומחר על פי תעריף שעתי. לפני תחילת הטיפול חשוב לברר מול המטפל מהו התעריף שלו, יש לציין כי טיפול זוגי ממוצע מתמשך על פני כשמונה פגישות לפחות. קחו את עובדה הזו וחשבו האם מתאים לכם לכרוך את העניין בהוצאה כלכלית ברמה כזו.

בעבור טיפול זוגי אשר משלב גם את הילדים והדינמיקה המשפחתית, חשוב לבחור מטפל אשר מתמחה גם בטיפול בילדים. ישנן משפחות אשר פונות לקבלת טיפול במהלך תהליך הגירושין של בני הזוג.

טיפול כזה נעשה בכדי להעניק לבני הזוג ולילדים תמיכה רגשית במהלך התהליך הטראומתי. פירוק משפחה ופירוק זוגיות הם תהליכים לא פשוטים אשר גוררים אחריהם פעמים רבות טראומות וכאב רב. פנייה אל טיפול זוגי מקצועי עשויה להציל את הזוגיות ולהקל על תהליכי קבלת החלטות.


מטפל זוגי