מטפל זוגי

טיפול מיני

תוכן [ הסתר ]

מחקרים מראים כי יותר מ-50% גברים ונשים אינם מרוצים מחיי המין שלהם, ואחד מכל חמישה זוגות נשואים, כלל אינו מקיים יחסי מין. הסיבות לכך עשויות להיות רבות, אך הפיתרון לכך הוא אחד: טיפול מיני.

בתחום זה, ישנה דעה מקובלת אחת - יחסי מין חייבים להיות מושתתים, בראש ובראשונה, על תקשורת וכאשר היא איננה, נכונות בעיות בחדר המיטה. דעה רווחת אחרת טוענת כי הכל עניין של זמן, והשנים גורמות למערכת היחסים לדעוך. בכל מקרה, אחת הדרכים המקובלות לפתרון מצבים של בעיות בקיום יחסי מין. טיפול נכון יענה גם על שאלות אלו.

למי מיועד טיפול מיני?

מטפל מיני מסייע לאנשים, זוגות או פרטים, אשר היו רוצים לשפר את חיי המין שלהם או אשר סובלים מבעיות מיניות שונות. חיי מין שאינם משביעי רצון, עשויים ליצור תחושת מצוקה ואומללות, שאחת הדרכים העיקריות לטפל בה היא על ידי טיפול או ייעוץ מיני.

ישנם מספר נושאים ובעיות בהם טיפול מיני יכול לעזור:

מה הם הגורמים לבעיות המין?

מלבד בעיות בריאותיות או בעיות גיל, אשר בהם ניתן לטפל באמצעים תרופתיים בעיקר, בעיות בחדר השינה עשויות לנבוע ממספר גורמים, אשר חלקם עשויים להפתיע אתכם:

לכן, הדבר הגרוע ביותר לעשות במצב כזה, הוא להאשים את אחד הצדדים במצב. מדובר בפעולה שחייבת הרמוניה ורצון מצד שני השותפים. רק כך אפשר להגיע לתוצאות ולשיפור.

כיצד מטפלים בבעיות אלו?

ברוב המוחלט כמעט של בעיות המין, ניתן לטפל. הדרך המקצועית ביותר היא על ידי פניה למטפל מיני או למומחה אחר כמו פסיכולוג, ייעוץ זוגי או ייעוץ מיני. במהלך הפגישה הראשונית, ישאל המטפל שאלות בכדי להבין את המקור לבעיה ובכדי לעזור למטופל להבין אותה טוב יותר. באותה פגישה אף יינתן מידע לגבי משך הטיפולים ועלותם.

לאחר ההחלטה להמשיך את המפגשים, יתקיים מפגש עם המטפל המוסמך פעם או פעמיים בשבוע, במהלך המפגשים המטפל ינסה להגיע לעומק הבעיה, ויספק כלים נפשיים כמו ביטחון, אמפתיה ותמיכה. טיפול מיני טוב אף יכלול תרגילים ומשימות אותם יש לבצע באופן עצמאי או עם בן הזוג, וכבר לאחר מספר קטן של מפגשים תיתכן תחושת הטבה והקלה.

צריך לזכור: חיי מין פעילים טובים לא רק למערכת היחסים שלנו, אלא גם לבריאות האישית של כל אחד מאיתנו. זה גורם לנו להיראות צעירים יותר, זה מפחית כאבי ראש ומחלות לב, משפר את המערכת החיסונית, מפחית נדודי שינה, ובכלל, גורם לחיים שלווים ובטוחים יותר.

על כן, אם אתם מרגישים שאינכם שבעי רצון מחיי המין שלכם, טיפול מיני הוא הצעד הראשון בדרך לחיים הטובים. אל תחששו מכך ואל תתביישו – ההחלטה לפנות לבעל מקצוע רק תיטיב עמכם.


מטפל זוגי